LinServis Brno

Servery Microsoft Windows a OpenSuSE Linux

2008-09-01

Server ve firmě je většinou hodně využívaný, ale opomíjený kus hardware, většinou jen "ten počítač", co je často někde v koutě, nebo schovaný ve skladu. (extrémem pak byl server v jedné nejmenované firmě umístěný na polici nad dveřmi záchodu, protože jinde nebylo místo)

V dnešní době si většina firem bez služeb serveru neumí svoji práci ani představit a o jeho nepostradatelnosti se přesvědčí až v době, kdy přestane fungovat. Přitom právě serveru by měla být věnována pravidelná péče, která by neměla skončit tím, že jej dodavatel zprovoznil.

Pro své zákazníky zajišťujeme dodávky, instalace, správu i opravy serverů potřebných pro chod jejich firmy, ať už na platformě Windows, nebo na platformě Linux.

Při dodávkách serverů dávají menší firmy často přednost serverům s OS Linux před servery s OS Windows, především z důvodu nižší hardwarové náročnosti a nulové ceně za operační systém a přístupové licence (platí pouze za instalaci a nastavení potřebných služeb). Větší firmy, které potřebují především práci v týmu, pak využívají spíše ucelené řešení na platformě Windows Small Bussiness Serveru.

Firma Microsoft nově zařadila do své nabídky Windows serverů edici Windows server 2008 R2 Foundation, který má velice příznivou cenu a je určen pro firmy s max. 15ti počítači v síti.

V posledních letech se často ve firmách využívá více serverů a z tohoto důvodu je výhodné fyzické servery virtualizovat, tedy na jeden fyzický počítač instalovat více virtuálních serverů, což šetří nejen pořizovací náklady na techniku, ale především elektrickou energii. Více o virtualizaci...

Pokud Vás zajímají konkrétní možnosti a výhody/nevýhody serverů s OS Windows nebo OS Linux, případně možnosti virtualizace, kontaktujte nás...